Spring certification: поради з власного досвіду

SPD-Ukraine
4 min readMar 19, 2021

Хотіли б поділитись досвідом підготовки до здачі та безпосередньо самої здачі сертифікації Spring одного з наших колег, а саме Петра Сімонова, Java розробника з проєкту PitchBook.

Основними цілями проходження Spring сертифікації були:

  • прагнення глибше розібратись та краще розуміти принципи роботи фреймворку
  • бажання надихнути інших розібратись в роботі фреймворку
  • і, звичайно ж, можливість додати бейдж в профіль на Linkedin :)

Підготовка

Підготовка розпочалась з книги “Pivotal Certified Professional Core Spring 5 Developer Exam: A Study Guide Using Spring Framework 5” на O’Reilly. У ній вся інформація структурована та все нюанси добре пояснюються.

Петро пройшов близько 36%, коли інший колега з команди порекомендував курс на Udemy Домініка Цебули “Spring Professional Certification Exam Tutorial”.

Курс складається з 8 модулів.

Краще дивитись їх на швидкості 1.5 :) Варто також згадати, що Петро з цього курсу пройшов 7 модулів. На форумах також можна зустріти коментарі, що дехто навіть після 4-ого модулю успішно здавав сертифікацію.

Тим, хто не планує складати сертифікацію, але працює з Spring, не зайвим дуже пройти модулі 3 та 4. Там багато інформації, що точно стане в пригоді.

Mock tests

Під час підготовки практичні тести — це must. Наш колега використовував Spring Professional Certification — Practice Tests. У них 4 модулі по 50 питань, а також 10 додаткових запитань по Spring контейнеру. Тести йдуть з поясненнями до правильних та неправильних відповідей. До речі близько 80% з цих питань були на самій сертифікації. Тому рекомендуємо попрактикуватись на цих тестах.

Також можна скористатись Spring Professional Certification Exam Practice Tests. Тут 5 модулів по 50 питань. У цьому тесті більша кількість питань, і він актуальніший. У тестах можна зустріти такі питання, як: “що необхідно для роботи з JPA в Spring”, “як налаштувати Spring Security з Spring MVC, використовуючи Java Configuration”.

Готувався Петро досить довго, бо не завжди на це був час, сили та натхнення. Він проходив в середньому 1 модуль на місяць, займаючись 2 рази на тиждень по 1–1.5 години.

Реєстрація

Для здачі Spring необхідно зареєструватись в сертифікаційному центрі — VmWare. Під час реєстрації використовуй ім’я, як вказано у твоєму ID документі, який ти плануєш використовувати для check-in на сам екзамен. Це може бути посвідчення водія або закордонний паспорт.

Петро при реєстрації використав не той варіант транслітерації, а опції зміни імені на сайті не має. Довелось звертатись в support. Там повідомили, що обробка заявок може зайняти 3–4 дні. Петро не дочекався і створив новий акаунт з іншою поштою.

Наш колега зареєструвався 27 листопада, одразу оплатив екзамен на 3 грудня. А от в день самої здачі він не зміг залогінитись. Річ у тому, що крім підтвердження реєстрації, є ще внутрішня Export Complience Team, яка має заапрувити доступ до системи, а на це потрібен час. Наш колега про це не знав. За 45 хвилин до екзамену він намагався залогінитись, змінити пароль, телефонував в support. Це допомогло, і йому прислали підтвердження. Тому краще зареєструватись за 2–3 тижні до дати здачі.

Обов’язково потрібно ознайомитись з вимогами до здачі екзамену онлайн:

  • вимоги до системи
  • вимоги до приміщення
  • вимоги до ID

Дещо з мінімальних вимог до системи. Можна складати екзамен на Windows 10, Windows 8, mac OS не бета-версії. Windows 7, Windows Vista та Windows XP не підтримуються. Linux / Unix системи забороні. VPN має бути відключений. Дисплей без touch-скріну.

Приміщення, де ти плануєш складати екзамен, має бути добре освітленим, без зайвих предметів. Під час здачі ніхто не повинен заходити в кімнату. Обов’язковий check-in — фото робочого місця з різних боків. Плюс фото ID без бліків. У нашому випадку це було водійське посвідчення. Заборонено куди-небудь дивитись, крім монітора. Контролер в чаті буде робити зауваження.

Здача екзамену

Петро рекомендує заходити в акаунт за 45 хвилин до самого екзамену. На здачу відводить 1.5 години. Всього 50 тестових питань. У питаннях з декількома відповідями одразу вказується кількість правильних. За словами нашого колеги часу на здачу було більше, ніж достатньо. Прохідний бал 74–76%. Вартість екзамену 200$.

Під час здачі можна помічати питання, в яких сумніваєшся, щоб потім до них повернутись. Петро так і робив. Було близько 18 питань, в яких він сам сумніви, і які він зміг потім ще раз переглянути.

Здача Spring сертифікації насправді not so scary. Тому готуйся та здавай. Успіхів!

--

--

SPD-Ukraine

Ми — компанія, що займається розробкою софту від PoC та MVP до підтримки. Ми раді ділитись власним досвідом. Більше про нас на https://spd-ukraine.com/